Apple вече започна продажбата на iPhone 7 и iPhone 7 Plus. Напомняме ви, че тези устройства са получили актуализиран дизайн с два нови цветови варианти, като същевременно се запази и корпуса от алуминий 7000-серия за водоустойчивост IP67, новият "железен хардуер", воден от четириядрен чипсет A10 Fusion и IOS 10.0.1.
Сега ще говорим конкретно за iPhone 7 и iPhone 7 Plus. В мрежата се появиха и първите тестове, характерни за новите продукти, както и най-интересното - изпитване на падане и проверка на водоустойчивостта.
Тестът за непромокаемост направи ресурсът Android Authority, който, според традицията, подготви за устройствата три варианта на свободно падане - с приземяване на заден панел, и на ръба и с екрана надолу. Тестванията на устройството преминаха отлично, и затова се наложи допълнителен етап. Това се дължи на високия ръст на асистента, който се позова на повтаряща манипулация, но с височина по-голяма от два метра. Какъв беше резултатът, погледнете видеото:
Изпитването на iPhone 7 за водоустойчивост предизвика много по-голям интерес. Така че, един от първите, които извършват тестове, е блогърът Саманта Кларк (Samantha Clarcke), която отиде да извърши изпитването в океана. Нейният тест се проведе под вода само за 20 секунди, което не попречи на момичето да бъде във възторг от новите продукти на Apple:
iFixit се зае сериозно с устройството, което доведе до 8-часов стрийминг на iPhone 7, който се намира на дъното на аквариума. Устройството дори е имало време да се изчерпи, тъй като авторът не е спрял снимането. Резултати - Осем часа под водата не успяха да разрушат смартфона.
Доволни ли сте от възможностите на iPhone 7 и iPhone 7 Plus от гледна точка на устойчивостта на външна среда?

